Reklama
 
Blog | Jiří Hrebenar

Landovy petiční archy putují na adresu, na které sídlí firma poskytující spotřební úvěry

Krajně pravicové publikum není příliš náročné. Stačí mu předhodit mýtus, obalit ho vybájenou mytologií a to všechno zalít do monolitu pohádek o spasiteli ochotném zvednout položený meč k obraně národa, do kterého patří jen a pouze ti, které jsou radikálové a extrémisté ochotni přijmout mezi sebe.

Zapějete si husitskou písničku, přivezete kousíček vozové hradby, uděláte několik selfíček, zatímco se na sociálních sítích jako fénix povstalý z popela přeměníte na chvilkového hrdinu, u kterého je hololebeční minulost z devadesátek předností, pro níž kde kdo přijde ve snách po návratu starých, ideově nahnědlých časů. Spolupracovnice německé radikální Alternativy pro Německo na facebookovou zeď umístí jednu z orlíkovských odrhovaček a svět zase jednou připadá extrémistovi nějak hezčí než předtím.

Landův manifest byl ve zkratce řečeno bezobsažnou  estrádou o půl páté, ze které vunikla selfíčka, domácí videjka, hry na novopohanství, pseudovlastenectví, jinak nic. O průběhu Blanického manifestu jste si mohli přečíst v mém článku z 6. července 2020. Cirkus Landa přinesl kaligrafickou slátaninu s žádostí o podpisy duší, které se musí obtěžovat petici vytisknout, podepsat a odnést na poštu, nebo rovnou do poštovní schránky. Schválně, kolik lidí tak učiní…to bude zase pláče jako po nezdárném konci Žita 44…

Zajímavé je především to, kam mají petenti posílat své upsané duše. Blanický manifest putuje na ulici Elišky Junkové 1394/8 do pražské Hostivaře.

Zdroj: screenshot z webu https://blanickymanifest.cz/

Baráček je to podle Google Street View docela hezký. Nechybí u něj zelená vlaječka, tedy alespoň na googlovské fotografii, až si člověk říká, co má zrovna tohle místo společného s Danielem Landou. V objektu sídlí dvě firmy podle obchodního rejstříku. Konkrétně se jedná o obchodní společnost FinNet CZ investiční, finanční a pojišťovací poradenství, s.r.o., do jejíhož portfolia patří mimo jiné poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru. Jednatelem a zároveň společníkem je zde Bc. ROBERT VLÁŠEK MBA.

Zdroj: https://rejstrik-firem.kurzy.cz/03258327/finnet-cz-investicni-financni-a-pojistovaci-poradenstvi-sro/

To je velice zábavné a úsměvné zároveň, pokud si vzpomenete na obsah samotného manifestu a také pokud si v mysli vybavíte, že značná část ultranacionalistů má problémy s exekucemi a nyní by měli podepisovat nic neříkající patvar zaslaný na adresu, kde mimo jiné sídli obchodní společnost poskytující  a zprostředkující spotřebitelské úvěry. Landova petice vzkazuje politikům „Buďte dobrými hospodáři“, zatímco sbírá jednotlivé petiční archy v prostředí, kde mimo jiné sídlí instituce sloužící především těm, kdo hospodárnými a zodpovědnými být nemusí, pokud si neuváženě vezmou úvěr na něco, co třeba nepotřebují.

A podobné je to v případě druhé obchodní společnosti FlowTime s. r. o. sídlící na stejné adrese Elišky Junkové 1394/8. I zde je mimo jiné společníkem, jednatelem  Bc. ROBERT VLÁŠEK MBA. I v tomto případě je obchodní náplní poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru.

Zdroj: https://rejstrik-firem.kurzy.cz/03189988/flowtime-sro/

Nabízí se otázka, kdo konkrétně bude ty petiční listy shromažďovat a kdo stojí v pozadí celé akce. Je do celé záležitosti zapojená některá z firem sídlící na dotyčné adrese, nebo třeba jen samotný pan jednatel a společník v jedné osobě?

Samotný Landa je zainteresovaný  v obchodních společnostech 2 LANDA s.r.o., Landa Production s.r.o. – firma je v likvidaci, Spirit 21 s.r.o. – kde Landa je jednatelem a za společníka nemá nikoho jiného, než Karla Janečka, jehož jako Žito 44 pasoval na krále králů. Landa je také předsedou správní rady Nadace ARIA Boiohaemum, pod jejíž hlavičkou zpěvák ultranacionalisticky profláklých songů vycestoval do Afghanistánu, po kterém mýty milujícího mužíka z Čech doprovázel Fawad Nadri.

Je neskutečně tragikomicky zábavné, že zrovna Daniel Landa vyrukuje v Blanickým manifestem, později přeměněného v petici, ve které vyzývá politiky k hospodárnosti a dobré vládě a morálce, zatímco sám kdysi působil do roku 2017 v dozorčí radě obchodní společnosti Maccius a.s., kde členem představenstva byl kolotočář Jan Kočka zajisté zlými jazyky označovaný za mafiána. Kočka nejspíš nebude vůči Landovi cizím člověkem, protože zrovna s ním podle informací Novinek.cz před nějakými jedenácti lety odjel do Afriky za žraloky. Politici mají být hospodárnými, ale dovolená s kontroverzním člověkem o kterém se povídá ledacos je nejspíš v pořádku. Tady zřejmě zásady morálky neplatí, kdo ví…

Podle Nadriho akciovka Maccius vznikla za účelem obchodní činnosti, jež by mohla finančně podpořit Nadaci Aria Boiohaemum při realizování jejích projektů nejen v České republice, ale i ve světě v oblasti sportu, kultury a vědy.

Zdroj: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/zpevak-landa-a-kolotocar-kocka-startuji-byznys-s-afghanskou-stopou-1276295

Aby toho nebylo málo, od roku 2015 ve správní radě Nadace ARIA Boiohaemum působí mimo jiné také sociálnědemokratický politik Jaroslav Bašta oblíbený zejména mezi současnými ultranacionalisty pro radikální a značně zkreslený pohled na svět. Jen pro připomenutí Bašta byl v roce 2009 vyšetřován protikorupční policií. V době Baštova působení na Ukrajině coby českého velvyslance proběhla aféra okolo podvodů a úplatků při vydávání českých víz na Ukrajině.

Přesto všechno tento muž působí v nadaci, pod jejímž zastřešením Landa jezdil po Afghanistánu, kde mimo jiné řešil s tamním náměstkem důlního průmyslu těžbu smaragdů.

Zdroj: https://vikend.ihned.cz/c1-65137550-lawrence-z-afghanistanu

Ta situace na ministerstvu musela být opravdu groteskní…ale co…hlavně, že si Landa na tamějším stadionu zapěl árijskou hymnu, ve které „Bílý papír znamená: Nepopsaný list“.  Inu „árijec“ Landa našel tisíce kilometrů pro své fiškuntálie úrodnou půdu, a o to šlo především, ne?

Prý když se podle Landy podpoří koncept árijství v Afghanistánu, pak se nabízí příležitost vychovat zde novou generaci odolnou vůči islámské radikalizaci. To je vskutku podivný koncept, se kterým by měl kdejaký demokrat problém. Landovo árijství mělo mezi Afghánce přijít skrze sport, kulturu a snad i otevření osvětového střediska Nadace ARIA Boiohaemum, o které byla v článku již zmínka.

Nacionalismus s hrami na árijství má krátkou paměť. Nadri jako Vlk Fleki zprostředkuje kontakty s patřičnými místy v Afghanistánu, čímž si u některých Landa upravil o sobě mínění, protože málokdo věděl o árijských Landových pokusech daleko za hranicemi Česka. Mezitím vším existuje bytí s kolotočářem kočkou v jedné firmě, se kterým odjede zpěvák s mnoha muzikály na krku na dovolenou, ale to nikomu rozhodně říkat nebude, zvlášť, když nyní potřebuje holohlavý padesátník pozitivně naladěné hvězdy, protože by si nějaký konspirátor mohl říct, že petice má jiný účel, třeba předání jmen firmě poskytující půjčky, i když to zaručeně není pravda pravdoucí.  Ale i tak je to všechno neskutečně úsměvné.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama